Prezerwatywa dla Kobiety? Czym Jest i Jak Jej używać?

Prezerwatywa dla kobiet?

 

Mało kto wie o istnieniu takiego środka antykoncepcyjnego. Prezerwatywa jest bardzo skuteczna w zapobieganiu ciąży i można ją założyć nawet do 8 godzin przed stosunkiem płciowym. Warto zapoznać się dokładniej z tą mechaniczną formą antykoncepcji. Postaram się jak najdokładniej przedstawić specyfikę damskiego kondoma.

 

W takim razie zaczynamy 😉

 

Prezerwatywa dla kobiet – czym jest?

 

Na pomysł stworzenia damskich prezerwatyw pierwsi wpadli Duńczycy. Opracowali projekt i już w 1992 i wypuścili na rynek Femidon (w USA – Reality). Przyznam szczerze, że nie wiem, jaka była idea, ale zapewne miała to być jakaś opcja wyboru dla Pań, bowiem prezerwatywy męskie można było i nadal można dostać praktycznie w każdym miejscu z kasą fiskalną. Tutaj napotykamy na pewien kłopot, gdyż tak dostępne jak prezerwatywy męskie odpowiedniki damskie już nie są. Można je dostać w niektórych aptekach. Dlatego świetnym rozwiązaniem okazuje się być internet. Tutaj znajdziecie Femidon. Ta metoda zapobiegania ciąży odpowiednia jest dla kobiet, które chcą mieć kontrolę nad antykoncepcją lub nie mogą stosować innych metod antykoncepcji.

Damski kondom – jak wygląda?

 

Prezerwatywa dostępna jest w jednym rozmiarze, bez recepty. A wygląda zupełnie inaczej niż jej męski odpowiednik. Materiał, z którego jest wykonana, to poliuretan lub naturalny lateks. Od wewnątrz powleczona jest silikonowym środkiem nawilżającym i plemnikobójczym. Wizualnie przypomina przezroczysty, podłużny, szeroki balon z charakterystycznymi pierścieniami – pierścieniem zewnętrznym (70 mm średnicy), który ma zapobiec wysuwaniu się z pochwy oraz pierścieniem wewnętrznym (60 mm średnicy), który zgina się podobnie jak pierścień błony dopochwowej i pokrywa szyjkę macicy. Prezerwatywa jest cienka, trwała oraz dobrze przewodzi ciepło.

Prezerwatywa damska – sposób działania?

 

Prezerwatywa dla kobiet, podobnie jak ta dla mężczyzn, chroni przed zakażeniem HIV i niektórymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Mechanizm działania jest taki sam jak w przypadku prezerwatyw męskich, błon dopochwowych czy kapturków. Prezerwatywa dla kobiet podczas stosunku płciowego zapobiega kontaktowi penisa z pochwą, szyjką macicy i częściowo także sromem, wypełnia bowiem delikatnie pochwę. Uniemożliwia tym samym dotarcie plemników do komórki jajowej. Można ją założyć przed rozpoczęciem stosunku i nie wymaga ona wyjęcia z pochwy tuż po ejakulacji.

Prezerwatywa dla kobiet – jak używać?

 

Zanim zastosujesz taką prezerwatywę, koniecznie sprawdź datę ważności na opakowaniu, przeczytaj dołączoną instrukcję oraz postaraj się nie uszkodzić prezerwatywy.

Założenie kobiecej prezerwatywy wymaga precyzji i nie jest tak łatwe jak nałożenie kondoma na członka. Dlatego warto poćwiczyć przed jej założeniem. W tym celu połóż się i ugnij nogi w kolanach albo stojąc, jedną stopę oprzyj na podwyższeniu. Chwyć w palce pierścień na zamkniętym końcu prezerwatywy, delikatnie go ściśnij i wprowadź głęboko do pochwy. Upewnij się, że prezerwatywa nie jest skręcona, wyjmij palce; na zewnątrz powinnaś widzieć około 2-3 cm prezerwatywy wraz z zewnętrznym pierścieniem. W trakcie stosunku dopilnuj, aby penis partnera nie zsunął prezerwatywy – przytrzymaj jej zewnętrzny pierścień podczas wprowadzania członka do pochwy. Po zakończonym stosunku wyjmij prezerwatywę, uciskając jej zewnętrzną końcówkę, aby zapobiec wypływowi nasienia. Wyrzuć zużytą prezerwatywę do śmieci, nigdy nie wykorzystuj jej po raz drugi.

 

 

Damski kondom – skuteczność tej metody antykoncepcji

 

Skuteczność metody zależy od doświadczenia oraz przestrzegania wszystkich zaleceń dotyczących jej stosowania. Wskaźnik Pearla wynosi 5 – 21. Jeżeli prezerwatywa założona jest prawidłowo, nie pęknie przed i nie zsunie się podczas stosunku, a członek nie zostanie wprowadzony do pochwy obok prezerwatywy to jej skuteczność wynosi 95%. Damska prezerwatywa jest równie skuteczna w zapobieganiu chorobom przenoszonym drogą płciową jak prezerwatywa dla mężczyzn. Ponieważ prezerwatywa dla kobiet przykrywa częściowo srom, zmniejsza to ryzyko zakażenia patogenami przenoszonymi przez bezpośredni kontakt skóra-skóra, takimi jak: wirus opryszczki, wirus brodawczaka ludzkiego czy krętek blady wywołujący nadal występującą kiłę.

Damska prezerwatywa – Zalety stosowania

 

 1. dostępna bez recepty
 2. antykoncepcja pozostaje pod kontrolą kobiety
 3. nie obciążona żadnym ryzykiem dla zdrowia
 4. brak medycznych przeciwwskazań do stosowania
 5. istnieje mniejsze prawdopodobieństwo pęknięcia niż prezerwatywy dla mężczyzn
 6. w związku z tym, że jest wykonana z poliuretanu, nie ulega uszkodzeniom chemicznym
 7. w przeciwieństwie do prezerwatyw dla mężczyzn, nie wymaga wzwodu członka
 8. podobnie jak prezerwatywa męska chroni przed zakażeniem HIV i chorobami wenerycznymi
 9. brak alergii ze względu na materiał, z którego wykonana jest prezerwatywa
 10. stosowanie prezerwatywy wyłącznie podczas stosunku
 11. możliwość założenia prezerwatywy parę godzin przed zbliżeniem.

.

Wady damskiej prezerwatywy

 

 1. według niektórych prezerwatywa wpływa na zmniejszenie doznań podczas stosunku, np. podczas stosunku wydaje specyficzny, dość głośny dźwięk
 2. prezerwatywy dla kobiet są bardziej kłopotliwe w użytkowaniu niż prezerwatywy dla mężczyzn, mogą się wysuwać
 3. istnieje ryzyko niewłaściwego umieszczenia członka – między prezerwatywą a ścianką pochwy
 4. umieszczanie prezerwatywy może stanowić problem dla osób początkujących, co wpływa na atmosferę podczas zbliżenia
 5. nieprawidłowe założenie prezerwatywy może być przyczyną jej osunięcia lub pęknięcia, co powoduje zmniejszenie ochrony
 6. wysoka cena prezerwatywy dla kobiet
 7. nieestetyczne wykończenie prezerwatywy

Pamiętaj!

Prezerwatywę zakłada się nie wcześniej niż 8 godzin przed stosunkiem i można pozostawić ją w pochwie nawet do 6 godzin po stosunku.

Połączenie dwóch rodzajów prezerwatywy – męskiej i żeńskiej – może spowodować pęknięcie lub zsunięcie się obu.

Post Author: Spodniezlateksu.pl