Pierwsze Kroki z Lateksem

Lateks jest wyjątkowym materiałem do noszenia. Chyba większość z nas to przyzna? W końcu ktoś kiedyś wymyślił, żeby ubrać się w gumę (?!) Czy to za sprawą pomyłki czy nie, lubimy się w niego wbijać. Jednak tym, którzy są na początku drogi przygód z tym materiałem, muszę powiedzieć, że jedno jest pewne: lateks może być nieco „trudny” dla tych, którzy stykają się z nim po raz pierwszy w życiu. Właśnie dlatego chciałabym wyjaśnić kilka, dla niektórych oczywistych, a dla innych mniej oczywistych kwestii. Tak by życie z lateksem i w lateksie było prostsze 🙂

Większość ludzi kojarzy rzeczy z lateksu z produkcjami telewizyjnymi czy jakimiś innymi artystycznymi przedsięwzięciami. Może właśnie dlatego tak wielu z nas chociaż raz pomyślało o posiadaniu eleganckiego, czarnego, obcisłego kombinezonu. Dla mnie kobieta-kot z Batmana dalej jest najseksowniejszym zjawiskiem na świecie. To standardowe lateksowe wdzianko znane jest jako catsuit, a spopularyzowane zostało przede wszystkim przez fikcyjne postaci z filmów. W lateksowych kombinezonach mogliśmy zobaczyć, np. wspomnianą już Catwoman z Batmana, Trinity z Matrixa, Selene z Underworlda czy Larę Croft z Tomb Raidera. Chyba wszyscy się zgodzą co do tego, że kombinezony te są niesamowicie seksowne. Jednak niewielu wie, jakie kłopoty mogą przysparzać z noszeniem. Lateks jest takim materiałem, którego trzeba się „nauczyć nosić”, więc dajcie sobie trochę czasu do nauki.

Lateks jest trochę kłopotliwy dla początkujących fascynatów tego materiału. Wszystko przez to, że ma tendencję do przyklejania się do skóry. Aby sprawnie i wygodnie ubrać się w gumowy ciuch, należy nasmarować ciało i ubranie od wewnętrznej strony. Pamiętaj więc, że zanim się ubierzesz, zalecane jest zastosowanie lubrykanta na bazie silikonu w celu sprawniejszego założenia lateksu. Przykładowo jeśli chcesz założyć lateksowe pończochy, najlepiej najpierw wycisnąć trochę lubrykanta na dłonie i nałożyć go na całe nogi (stopy, łydki i uda). Następnie kilka kropel umieść w środku pończoch i ręką wcieraj smarowidło, pokrywając całą powierzchnię materiału. Aby ubrać pończochy, zacznij od włożenia do nich śliskich palców u stóp, odpowiednio zaciągając lateks do góry nogi. Uwaga! To może być bardzo zmysłowe doznanie. Postaraj się więc cieszyć z całego procesu ubierania. Pamiętaj również o tym, że lateks tak naprawdę jest bardzo delikatny, a wszystkie uszkodzenia powstałe przy zbyt pośpiesznym ubieraniu się raczej nie znikną. Dlatego rób to ostrożnie, uważaj zwłaszcza na długie paznokcie czy biżuterię, która może na zawsze uszkodzić Twoją ulubioną odzież.

Kiedy uda Ci się już założyć pończochy, teraz kolej na ich lśnienie! Do tego celu najlepiej użyć silikonowego sprayu lub nabłyszczacza. Ja polecam użycie silikonowego lubrykanta. Szeroki wybór lubrykantów i żeli znajdziesz Tutaj. Dopiero to sprawi, że Twoje lateksowe ubranie nabierze pożądanego przez Ciebie połysku. Uwaga! Nakładanie nabłyszczacza na ubraną już rzecz jest bardzo ekscytującym doznaniem. Możesz to zrobić samemu lub poprosić o to partnera. Ja proponuję opcję drugą, gdyż może to okazać się wstępem do bardzo pikantnej nocy we dwoje.

Gdy jesteś w swoim wymarzonym lateksowym ubraniu, musisz pamiętać kilka rzeczy o tym, jak będzie zachowywał się Twój organizm. Lateks spowoduje, że się spocisz. To nie podlega dyskusji. Lateks to po prostu guma, która nie przepuszcza powietrza. Przygotuj się na to. Podczas gdy niektóre osoby nie są zbyt zadowolone z tego faktu, ja jestem zdania, że delikatna mokra warstwa między skórą a odzieżą tylko uprzyjemnia jego noszenie, bowiem materiał ten porusza się i przesuwa po Twojej skórze, wyzwalając powalająco seksowne uczucie. Wadą tego rozwiązania jest to, że szybko może nastąpić odwodnienie organizmu, zwłaszcza jeśli spożywany jest przy tym alkohol. Najważniejsze wtedy jest to, aby pić dużo wody i wsłuchiwać się w to, co podpowiada Twój organizm.

Innym powiązanym problemem przy noszeniu lateksu jest ciepło, które się wówczas wytwarza. Lateks nie przepuszcza powietrza oraz dostosowuje się do środowiska, w którym się go nosi. Jeżeli więc jesteś na imprezie, gdzie jest gorąco, to na pewno będzie ci w nim gorąco. Jeżeli wyjdziesz na zewnątrz, gdzie będzie zimno, lateks natychmiast schłodzi Twoje ciało. Wszystko zależy w dużej mierze od tego, jak ciasny jest Twój ubiór i ile procent ciała jest nim zakryte.

Doszliśmy do ważnego punktu. Czyli odpowiedniego rozmiaru lateksowego ubrania. To właśnie pozwoli Ci zwiększyć komfort jego noszenia. Jeśli rozmiar będzie za mały a lateks zbyt napięty, spowoduje to, że będzie ograniczał Twoje ruchy, będzie Ci w nim za gorąco i będzie po prostu niewygodny w noszeniu. Lateks powinien w ładny sposób układać się na ciele, nie powinien mieć zbyt wielu zmarszczek ani jakichkolwiek innych widocznych wybrzuszeń. Zwłaszcza przy zamówieniach on-line trzeba mieć pewność, że wybraliśmy odpowiedni rozmiar. Przyjęło się, że właściwy rozmiar powinien być mniejszy o 5-10 cm od pomiarów ciała, w zależności od tego, jak ciasno chcesz go nosić. Ja osobiście uważam, że najlepszy jest taki rozmiar jaki rozmiar masz naprawdę. Nie kupuj ani za dużych ani za małych rozmiarów. Chyba, że jesteś profesjonalnym „nosicielem” lateksowych ciuchów i wiesz, że w za małym rozmiarze czujesz się najlepiej. Patrząc na tabelę rozmiarów, sprawdź koniecznie, czy przedstawiają one rozmiarówkę odzieży czy rzeczywiste wymiary ciała. Przy zamówieniach będziesz mógł sprawdzić rozmiar rzeczywisty ciała i dobrać rozmiarówkę odpowiadającą danej rzeczy.

Pamiętaj również o grubości gumy. Bowiem różne grubości lateksu rozciągają się inaczej i są wykorzystywane do różnych celów. Większość odzieży ma grubość 0,40 mm – 0,45 mm. Takiej grubości materiał wykorzystywany jest do produkcji sukienek, bluzek, majtek czy spódnic. Grubszy lateks stosowany jest do odzieży takiej jak np. kurtki, które wymagają większej struktury. Najgrubszy lateks wykorzystywany jest do gorsetów czy szelek. Im grubszy materiał, tym jest mniej rozciągliwy. Pamiętaj o tym przy wyborze ubiorów. Kiedy uważasz, że lateks jest za gruby może warto zabawić się z innym materiałem? Datex czy lack to również apetyczne materiały, które różnią się od lateksu, optycznie dając podobny efekt.

Ostatnim etapem zabawy z noszeniem lateksu jest wydostanie się z niego. To czasami może być problematyczne, ale jest na to kilka sposobów. Jeżeli pomiędzy skórą a lateksem jest warstwa potu, to ubranie powinno zejść bezproblemowo. Upewnij się tylko, aby ściągać ubranie delikatnie trzymając materiał podstawami palców, nie szarpać ani nie ciągnąć, trzymać paznokcie z daleka od powierzchni materiału, ponieważ można przypadkowo przerwać lateks i zniszczyć swoje ubranie. Staraj się nie rolować materiału, aby jego części nie skleiły się ze sobą. Postaraj się również, aby pomiędzy ciało a ubranie dostało się trochę powietrza, przesuwając dłonią w dół i delikatnie odsuwając materiał od skóry. To powinno pomóc i ułatwić jego ściąganie. Jeśli masz naprawdę problem, żeby wydostać się z lateksowego wdzianka, idź pod prysznic. Uwaga! Połączenie wody ze ściąganiem lateksu powoduje niesamowite doznania. Woda, która dostaje się pomiędzy ciało i odzież, czyści i delikatnie oddziela lateks od skóry. Dodatkową korzyścią tej metody jest to, że można szybko wypłukać ubranie i powiesić do wyschnięcia pod prysznicem.

Jeśli nie chcesz ściągać lateksu pod prysznicem, to należy wymyć swoje lateksowe ubranie wodą z płynem do mycia naczyń, wypłukać do czysta i powiesić do wyschnięcia na plastykowym wieszaku. Absolutnie nie wieszamy lateksu na metalowych przyrządach! Metal odbarwia lateks, więc zarzucenie lateksu na ramę prysznicową jest bardzo złym pomysłem. Kiedy lateks już wyschnie, zapewne poskleja się, dlatego trzeba go albo natłuścić lubrykantem albo obsypać talkiem i przechowywać w ciemnym miejscu, aż do następnej szalonej nocy. Którą z metod wybierzesz? Twoja sprawa. Obydwie mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Ja polecam obsypać ciuch talkiem z każdej strony, złożyć, wpakować do ciemnego woreczka i do pudełka i poczekać na kolejny raz.

 

Udanej zabawy! Oczywiście w lateksie 😉

Post Author: Spodniezlateksu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.