BDSM

Mroczny świat perwersyjnej dominacji, czyli kilka słów o BDSM.

               Niegdyś całkowicie niezauważalny, dostępny niemalże dla elity – osób zdecydowanych, które nie boją się podjąć ryzyka. Obecnie temat zainteresowania wielu publikacji, książek czy filmów, jak chociażby bijące rekordy popularności „50 Twarzy Greya”. Erotyczna opowieść o milionerze, lubującym się w klimatach sado – maso z pewnością przyśpieszyła niejeden damski oddech. Właściwie nie ma się czemu dziwić, historia niewinnej studentki, choć momentami naznaczona bólem, tworzy romantyczną niemalże, wyrafinowaną grę, rozpalającą zmysły i wyobraźnię. Choć film, według osób praktykujących niewiele ma wspólnego z realnymi doznaniami, przyczynił się do zwiększenia zainteresowania erotycznymi eksperymentami.

Popularne pojęcie o niezrozumiałym skrócie…

Cztery litery oznaczające nie tylko wyrafinowane fantazje, ale również styl życia. BDSM, a więc bondage, dominacja/dyscyplina, sadyzm, masochizm posiada wiele odmian i barw, podobnie jak ludzi zainteresowanych tą tematyką. Potrafi przynieść ogrom orgazmów, niezapomniane wrażenia, bez których ciężko się obejść. Jest również przedmiotem wielu sporów, gdyż osoby niezaznajomione z  

Sado maso, mają w wyobrażeniu drastyczne, wychodzące poza normalność sceny. Warto jednak zdać sobie sprawę, iż w BDSM najważniejsza jest relacja pomiędzy partnerami. I to ona staje się kluczem do zrozumienia tego świata.

Na początku jednak, warto rozszyfrować elementy BDSMu, które zostały wymienione powyżej.

B jak bondage– z pewnością jest to dziedzina, która dodaje pikanterii zbliżeniom wielu nieświadomym parom. Sztuka bondage jest najogólniej mówiąc formą wiązania drugiej osoby – zarówno czysto fizyczną, wykorzystującą wszelkiego rodzaju kajdanki, liny a nawet krawat, jak i psychiczną, gdzie dzięki wypracowanej zależności jednej osoby od drugiej, następuje unieruchomienie ciała partnera np. poprzez trzymanie rąk nad głową. Forma bardzo różnorodna pozwala na wprowadzenie elementu zależności partnera od drugiej strony.

D jak dyscyplina – forma tworzenia zbioru zakazów, nakazów, określonych zasad zachowania. Ich obecność nie jest jednak jednakowa dla wszystkich – zbiory te określane są pomiędzy partnerami. Jedni ograniczają je wyłącznie do sfery łóżkowej, inni ustalają szerszy ich aspekt, który może np. odnosić się do konkretnego stylu ubioru czy zachowania w poszczególnych sytuacjach.

Dominacja i uległość (D/s) – pojęcia, które właściwie najbardziej definiują relacje pomiędzy osobami praktykującymi BDSM. Stanowią bowiem układ, w którym dwoje zainteresowanych ludzi, kreuje relację, gdzie jedna osoba ulega stronie dominującej. Także i w tym przypadku, zależność a także obszar tej dominacji jest kwestią indywidualną. Może ograniczać się do erotycznej rozgrywki, bądź stanowić stały, codzienny element życia.

Sadyzm i masochizm – może się wydawać, iż to właśnie te pojęcia sprawiają najwięcej problemów osobom niezaznajomionym z tematem BDSM. Oznaczają one bowiem chęć zadawania bądź otrzymywania różnorodnych form bólu. O ile, w pierwszej chwili przychodzą na myśl krwawe obrazy z niekończącymi się torturami w tle, o tyle praktyka jest zdecydowanie szerszym aspektem. Ból, rozumiany na wiele sposób nie oznacza przypalania ciała, może być też formą podszczypywania czy drapania. Oczywiście na świecie znajdują się masochiści, którzy czerpią satysfakcję seksualną z elektrostymulacji czy nacinania naskórka, jednak są w zdecydowanej mniejszości.

Pierwszy krok w nieznany świat…

BDSM, jak zostało to nadmienione wcześniej, ma wiele odcieni i barw. I tak właściwie jest tym, czym chcą by był zainteresowane osoby. Nie ma bowiem utartego schematu, jedynego dla osoby początkującej. To ona wyznacza pewne granice, które może, choć nie musi, przełamywać. Podstawą jest więc szczerość, wzajemne zaufanie i chęć realizacji wyrafinowanych fantazji. Warto jednak pamiętać, iż w BDSM nie ma miejsca na frustracje i odreagowywanie na drugiej osobie. To układ, który poza sferą erotycznych bodźców bazuje na psychice i silnej więzi pomiędzy partnerami. To odpowiedzialność, przede wszystkim osoby Dominującej, w rękach której, poza ciałem, leży komfort i bezpieczeństwo uległego.

Wielu miłośników sado maso ogranicza swoje działania do własnej sypialni, ewentualnie specjalnie przygotowanych klubów czy studio. Są również i tacy, dla których BDSM ma szerszy aspekt, wpływający na codzienne funkcjonowanie w zwyczajnym życiu. Co ciekawsze, według wielu zagranicznych badań, związki osób praktykujących BDSM są trwalsze, i charakteryzują się zdecydowanie lepszą komunikacją. Partnerzy nie muszą bowiem chować się za ogólnie przyjętymi normami – pozostają w zgodzie z własnymi, nawet najbardziej dziwacznymi, żądzami.

Osobom wkraczającym w świat BDSM poleca się metodę małych kroków. A więc stopniowe otwieranie się na coraz bardziej wymyślne zabawy, których celem ma być satysfakcja i seksualna przyjemność. Dobrze mieć świadomość, iż są to początki, gdzie króluje metoda prób i…błędów. Odpowiedzialne podejście do tematu nie tylko da komfort obu stronom, ale i nie zrazi przy ewentualnych niepowodzeniach.

Warto rozmawiać!!

Przed wprowadzeniem w życie swoich niespełnionych fantazji, warto porozmawiać o nich z partnerem. Być może ma on bowiem inne podejście do tematu, a propozycje przekazane przez jedną stronę są nie do zaakceptowania. Dobrze mieć na uwadze, iż niekiedy odważne fantazje być może nigdy nie będą miały szans powodzenia w realnym życiu. Istotne jest także ustalenie hasła bezpieczeństwa, które bywa przydatne zwłaszcza przy krótkich znajomościach. Wyraz ten ma być sygnałem dla drugiej strony (przeważnie osoby Dominującej) o przekroczeniu granicy bądź dyskomforcie czy utracie poczucia bezpieczeństwa. Jego użycie powinno przerwać grę i zapewnić chwilę oddechu.

Erotyczne gadżety BDSM-owe.

Wprowadzając pikanterię do sypialni, można bazować na gotowych produktach, które dostępne są niemalże w każdym, erotycznym sklepie internetowym. Wśród akcesoriów dla świata BDSM-u odnaleźć można wszelkiego rodzaju stroje (lateksowe, skórzane czy te „zwykle” jak strój pielęgniarki bądź kostium uczennicy), całą gamę narzędzi, z pomocą których można zadawać ból ( packi, pejcze, paski) ale i bardziej subtelne formy jak chociażby aksamitne taśmy na oczy, cienkie obroże czy kajdanki. Ich różnorodność i zwykle dobre wykonanie zapobiega otarciom i pozwala na wybór dopasowany do indywidualnych preferencji.

Erotyczne gadżety BDSM

Osoby początkujące, nie będące pewne swoich preferencji mogą posiłkować się przedmiotami codziennego użytku, które może nie wyglądają tak estetyczne i erotycznie, jak gadżety z sex-shopu, ale mają podobne zastosowanie. Właściwie jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia. Świat rozmaitych doznań stoi otworem i daje sposobność urozmaicenia klasycznych igraszek formami, które stymulują do większych i pełniejszych orgazmów.

BDSM charakteryzuje się ogromem emocji i przeżyć. Niekiedy dużo silniejszych niż przy tradycyjnych zabawach. Każda sesja, niezależnie od czasu jej trwania może owocować zmęczeniem, a w bardziej zaawansowanych, psychologicznych grach, również niepewnością czy lękiem. Dlatego w takich chwilach ważna jest bliskość drugiej osoby. Gdy już emocje opadną, a partnerzy zdecydują się przerwać zabawę, warto ze sobą pobyć – porozmawiać, przytulić czy zrelaksować się przy wspólnym filmie.  Ważne, aby wszelkie zabawy, bez obopólnej zgody nie zostały przenoszone do codziennego życia. Ktoś, kto podczas sesji ulega, nie musi wykazywać tych samych cech w kontaktach z pracownikami czy przyjaciółmi…

Niezależnie od wyboru zabaw czy rodzaju gry, kluczem do satysfakcji jest rozumienie swoich i partnera potrzeb… Wspólne eksperymenty mogą stać się fantastycznym pomysłem na odbudowę relacji pomiędzy ludźmi. A BDSM to umożliwia…

Post Author: Spodniezlateksu.pl